Výstavy v prostorách galerie

[18.09.2018 - 13.10.2018] Jitka H. Vacková - CESTOU K VÁM ...

Jitka H. Vacková - CESTOU K VÁM ...

Výstavy:

 2011 Buková u Příbramě - „Podzimní zastavení“

2012 Dobříš, zámecká galerie - „Barevný svět“

2012 Buková u Příbramě - „Jen pro ten dnešní den…“

2013 Kulturní dům Dobříš - „Salon dobříšských výtvarníků“

2013 Praha, V Řeznické -„Červená výstava“

2014 Dobříš, Kulturní středisko - „Dvě…“

2014 Buková u Příbramě -„Lidem pro radost“

2015 Muzeum Dobříš – „Jubilejní výstava“

2016 Barokní areál Skalka, Mníšek pod Brdy – „50 důvodů proč navštívit Skalku“

2016 Buková u Příbramě – „Podzim v Čechově stodole“

2017 Sedlčany – „Zrcadlení“

2017 Dobříš – „VIII. salon výtvarníků z Dobříšska“

 

Jitka Hrubá o sobě

Touha zobrazit a vyjádřit krásu a harmonii, která nás obklopuje, mě naplňovala už od dětských let.

Při studiu na střední škole byly však moje "umělecké" sklony skoro utlumeny, když nepočítám únikový předmět - výtvarnou výchovu, se spoustou tradičních námětů vycházejících z unifikovaných gymnaziálních osnov.

Po maturitě jsem se věnovala studiu na pedagogické škole a výtvarničila opravdu už jen příležitostně, hlavně pro své vlastní potěšení.

Na moje touhy a sympatie k malování však nezapomněla moje sestra, která mi pořídila malířský stojan a po léta mě systematicky zásobovala barvami, štětci, plátny… až to najednou nešlo nezačít.

Malířské náčiní čekalo ve skříni, až přijde jeho čas a dočkalo se!

Postupně jsem začala vytvářet kopie obrazů van Gogha, Gauguina, Moneta, Toulouse-Lautreca a dalších velikánů. Pak už jsem zkoušela všechno možné podle nálady a situace. A hlavně – malování mi přinášelo a přináší radost a pocit uspokojení, to když moje obrazy potěší ty, pro něž jsou určeny.

Moje nejnovější obrazy je možno pomyslně rozdělit do tří hlavních proudů. První z nich vychází ze základních prvků výtvarného umění a pracuje s barvou, světlem, tvarem, linií i křivkou. Použité prvky nevycházejí ze skutečnosti a nejsou většinou začleněny do reálných tvarů, spíš jen navozují jejich dojem. Druhý směr mé tvorby naopak ze skutečnosti vychází, ale zobrazuje ji možná trochu zjednodušeně, ale s akcentem na dominantní barvy a tvary, někdy možná v nečekaných souvislostech. Třetí část mé současné tvorby je inspirována hlavně přírodou a navazuje na mou tvorbu předchozí. Jsem šťastná, když z mých obrazů vyzařuje harmonie a krása přírody, pohoda a dobrá nálada, kterou mají obrazy vytvářet a přenášet na všechny, kdo se na ně budou dívat.“

 

Jitka Hrubá