Výstavy v prostorách galerie

[12.09.2017 - 27.09.2017] Petr Palma - ŽENY / WOMEN

Petr Palma - ŽENY / WOMEN

PETR PALMA

Český malíř, grafik a ilustrátor

Žije a pracuje v ateliéru v Kaznějově na sever od Plzně. Vystudoval Soukromou střední umělecko-průmyslovou školu Zámeček v Plzni.

Kresbě se věnuje od dětství. Malbě až od svých osmnácti let. Od devatenácti let se již zabývá výtvarnou činností na poloprofesionální úrovni. Věnuje se ilustraci knížek, učebnic, časopisů a dalších tiskových materiálů. Např. 10 let doprovází ilustracemi časopis Můj vláček pro České dráhy. A tato spolupráce se stále rozvíjí.

Ve volném čase, se Petr Palma rád odebere do svého, jak sám říká, skromného ateliéru, a tam se věnuje malbě, která prý nejvíce uspokojuje jeho výtvarné já. Tvoří především akrylem na plátno, ale některé z obrazů jsou malované i olejovými barvami na sololitovou desku. Motiv žen a jejich křivek se objevuje na převážné většině jeho obrazů, neboť, jak sám říká: „Ženské tělo je pro mě fascinujícím dílem přírody a baví mě jej zobrazovat.“

Přesto, že doposud využil jen několik výstavních možností, jeho díla se setkávají s porozuměním a zdobí nemálo soukromých i firemních interiérů.

V letech 2000 – 2002 přesto uskutečnil několik samostatných i společných výstav. A to nejen v různých městech ČR, ale i ve Francii v Nimes.

Poté následovala pauza větší než pravděpodobně zprvu plánoval, a s pětičlennou rodinou náhle nějak na výstavy nezbýval čas. Ale od roku 2013 již opět začíná vystavovat alespoň jednou v roce. V Třemošné, v Plzni, Mariánské Týnici a již dvakrát se účastnil kolektivní výstavy z Cyklu „Třicet“ v naší A&A GALERII.