Výstavy v prostorách galerie

[29.05.2013 - 29.06.2013] Kathleen Caillier - Toulky - Meanderings - Vagabondages

Kathleen Caillier - Toulky - Meanderings - Vagabondages

První výstava Kathleen Caillier se konala v roce 1994 v Lidové Galerii v Setagaya Art Museum (Japonsko). Od té doby vystavovala pravidelně v Japonsku, Izraeli, Estonsku, Kanadě, Francii a poslední dobou též v České republice.

Až na výjimky je paní Kathleen Caillier přítomna v galerii a vy si s ní můžete nejen popovídat o její práci, ale též jí při malování sledovat.


Co o sobě říká paní Caillier?

"...Jako občan světa, tak jako Montaigne, některé z mých výstav mají název "Toulky" a představují v obrazech mou zvědavost a touhu poznat tváří v tvář bohatství krásy v přírodě a ve všech kulturách.
V mém umění, čas se zdá být vertikálním subjektem, který mi umožňuje dotknout se témat, tak jak ke mě přicházejí. Nemohu říci, že bych měla "horizontální období". Nechavám k sobě přicházet vše a z toho vybírám, co v daném čase na svých obrazech ukáži.
Nedávno jsem se vrátila k technice, kterou ​​jsem začala používat před lety s pastelkami a pastely, a nyní jsem ji přizpůsobila pro malbu olejovými barvami. Nazvala jsem tuto mou techniku "Atomy a částice", jelikož mi umožňuje, aby předměty mých obrazů ožily pohybem
..."